Home / 铝电解电容器 / E36F451HLN152MC925
E36F451HLN152MC925
Chemi-Con
Product No:
E36F451HLN152MC925
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 1.5 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 3.622" (92.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C