Home / 铝电解电容器 / E36F451HLN392MDD05
E36F451HLN392MDD05
Chemi-Con
Product No:
E36F451HLN392MDD05
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 3.9 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 5.118" (130.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C