Home / 铝电解电容器 / E36L451CSS332MEE3U
E36L451CSS332MEE3U
Chemi-Con
Product No:
E36L451CSS332MEE3U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36L
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 3.3 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.669" (144.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 15.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 21.7 A @ 3 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 34mOhm @ 120Hz