ERJ-P14D4640U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P14D4640U
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/2W 1210
Parameter Info
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-P14
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±0.5%
Resistance 464 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number ERJ-P14
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C