ERJ-PA2D8453X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PA2D8453X
Description:
RES 845K OHM 0.5% 1/4W 0402
Tolerance ±0.5%
Resistance 845 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number ERJ-PA
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±100ppm/°C