Home / 断路器 / IEG1111-1REC4-62-10.0-01-V
IEG1111-1REC4-62-10.0-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEG1111-1REC4-62-10.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IEG
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 4
Base Product Number IEG1111
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 10A