Home / 断路器 / IEGH667-25015-2-V
IEGH667-25015-2-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGH667-25015-2-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR 30A 250VAC 80VDC
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IEG
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGH667
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A