Home / 电压基准 / LTC1258CS8-2.5#PBF
LTC1258CS8-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1258CS8-2.5#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
8-SO
Batch:
Datasheet:
Description:
IC VREF SERIES 0.15% 8SOIC
Parameter Info
Mfr Analog Devices Inc.
Series LTC1258
Package Tube
Tolerance ±0.15%
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Reference Type Series
Voltage - Input 2.7V ~ 12.6V
Current - Output 10 mA
Current - Supply 8.5µA
Base Product Number LTC1258
Noise - 0.1Hz to 10Hz 8µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package 8-SO
Temperature Coefficient 40ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V