Home / 断路器 / MU2-B-34-250-1-A21-B-D
MU2-B-34-250-1-A21-B-D
Carling Technologies
Product No:
MU2-B-34-250-1-A21-B-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series M
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Push to Reset
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 500mA