Q-0402V00050.5M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0402V00050.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-SMA JCK-JCK 19.69"
Parameter Info
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style BNC to SMA
Length 19.69" (500.00mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector BNC Jack
2nd Connector SMA Jack
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Female
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-0402V0
Connector Impedance 50 Ohms