Q-0403S00050.5M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0403S00050.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-SMB JACK-PLG 19.69"
Parameter Info
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style BNC to SMB
Length 19.69" (500.00mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector BNC Jack
2nd Connector SMB Plug, Right Angle
Product Status Active
Frequency - Max 4 GHz
Overall Impedance 50 Ohms