Q-0600T000S.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0600T000S.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC JCK-PL 29.53"
Parameter Info
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style BNC to HD-BNC
Length 29.53" (750.00mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-179
1st Connector BNC Jack
2nd Connector HD-BNC Plug, Right Angle
Product Status Active
Frequency - Max 4 GHz
Overall Impedance 75 Ohms