Home / 断路器 / R11-61-20.0A-B02EV
R11-61-20.0A-B02EV
Sensata-Airpax
Product No:
R11-61-20.0A-B02EV
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series SNAPAK®
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number R11-61
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 32 V
Current Rating (Amps) 20A