Home / 直流转换器 / REC6-4809DRW/R10/A/CTRL
REC6-4809DRW/R10/A/CTRL
Recom Power
Product No:
REC6-4809DRW/R10/A/CTRL
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 6W
Parameter Info
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC6/R (6W)
Package Tube
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 83%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 6 W
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC6-4809
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 335mA, 335mA