Home / 直流转换器 / REC7.5-1209SRW/H2/A/M/CTRL
REC7.5-1209SRW/H2/A/M/CTRL
Recom Power
Product No:
REC7.5-1209SRW/H2/A/M/CTRL
Description:
DC DC CONVERTER 9V 8W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 84%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 8 W
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.41" H (32.0mm x 20.3mm x 10.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC7.5-1209
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 833mA