Home / 直流转换器 / REC7.5-1215DRW/H2/A/M/SMD
REC7.5-1215DRW/H2/A/M/SMD
Recom Power
Product No:
REC7.5-1215DRW/H2/A/M/SMD
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 8W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 86%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 8 W
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC7.5-1215
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 250mA, 250mA