Home / 直流转换器 / REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL/X1
REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL/X1
Recom Power
Product No:
REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL/X1
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 3.5W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM3.5E (3.5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 80%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 3.5 W
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Product Status Active
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM3.5E-0509
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Current - Output (Max) 194mA, 194mA