Home / 直流转换器 / REM5E-2415D/R10/A/CTRL/X1
REM5E-2415D/R10/A/CTRL/X1
Recom Power
Product No:
REM5E-2415D/R10/A/CTRL/X1
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 5W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM5E (5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 84%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 5 W
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM5E-2415
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 166mA, 166mA