Home / 直流转换器 / REM5E-4809S/R10/A/CTRL
REM5E-4809S/R10/A/CTRL
Recom Power
Product No:
REM5E-4809S/R10/A/CTRL
Description:
DC DC CONVERTER 9V 5W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM5E (5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Efficiency 83%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 5 W
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM5E-4809
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 556mA