Home / 直流转换器 / REM6E-1209S/R10/A
REM6E-1209S/R10/A
Recom Power
Product No:
REM6E-1209S/R10/A
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 9V 6W
Parameter Info
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM6E (6W)
Package Tube
Features OCP, OVP, SCP
Efficiency 81%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 6 W
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Product Status Active
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM6E-1209
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 667mA