Home / 直流转换器 / REM6E-1212D/R10/A/CTRL/X1
REM6E-1212D/R10/A/CTRL/X1
Recom Power
Product No:
REM6E-1212D/R10/A/CTRL/X1
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM6E (6W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 82%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 6 W
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM6E-1212
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 250mA, 250mA