RG1005V-7320-D-T10
Susumu
Product No:
RG1005V-7320-D-T10
Description:
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance ±0.5%
Resistance 732 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±5ppm/°C