RNCF1210BTC620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF1210BTC620R
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 620 OHM 0.1% 1/3W 1210
Parameter Info
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.1%
Resistance 620 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Base Product Number RNCF1210B
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±50ppm/°C