RNCF1210DTC604R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF1210DTC604R
Description:
RES 604 OHM 0.5% 1/3W 1210
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 604 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Base Product Number RNCF1210D
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±50ppm/°C