Home / 直流转换器 / RP15-4812SF/P-HC
RP15-4812SF/P-HC
Recom Power
Product No:
RP15-4812SF/P-HC
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Type Isolated Module
Series POWERLINE RP15-F (15W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Efficiency 87%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 15 W
Package / Case 6-DIP Module
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number RP15-4812
Voltage - Isolation 1.6 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 1.25A