RSF3JT9K10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF3JT9K10
Description:
RES 9.1K OHM 5% 3W AXIAL
Series RSF
Package Bulk
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 9.1 kOhms
Composition Metal Oxide Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C