SG73P1ETTP5R23F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1ETTP5R23F
Description:
RES 5.23 OHM 1% 1/5W 0402
Tolerance ±1%
Resistance 5.23 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number SG73P1
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±200ppm/°C