Home / 缓冲器和边缘 / SGE-125-0-1200 00100C-02500C
SGE-125-0-1200 00100C-02500C
Omron Automation and Safety
Product No:
SGE-125-0-1200 00100C-02500C
Description:
SAFETY EDGE
Parameter Info
Mfr Omron Automation and Safety
Length 3.937' (1.20m)
Series SGE
Package Bulk
Material Thermoplastic Elastomer (TPE)
Cable Length 0.328' (0.10m), 8.202' (2.50m)
Product Status Obsolete
Actuation Angle ±30°
Approval Agency CE, TUV
Operating Force 9.44lbs (4.28kg)
Profile (W x H) 0.59" x 0.98" (15.0mm x 25.0mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Inactive End Region 0.79" (20.0mm)
Operating Temperature -10°C ~ 55°C