SMF233KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF233KJT
Package:
SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 33K OHM 5% 2W 2616
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series SMF, CGS
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 33 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2616 (6740 Metric), J-Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
Base Product Number SMF2
Height - Seated (Max) 0.152" (3.85mm)
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package SMD
Temperature Coefficient ±100ppm/°C