SMF3390KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF3390KJT
Description:
RES SMD 390K OHM 5% 3W 4122
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 390 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 4122 (10555 Metric), J-Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package SMD
Temperature Coefficient ±100ppm/°C