SMF582KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF582KJT
Package:
SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 82K OHM 5% 5W 5329
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series SMF, CGS
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 82 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case 5329 (13573 Metric), J-Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Base Product Number SMF5
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package SMD
Temperature Coefficient ±100ppm/°C