SMF7130KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF7130KJT
Description:
SMF 7W 130K 5% TAPED
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 130 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Size / Dimension 0.906" L x 0.374" W (23.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C