SMV3W270KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMV3W270KJT
Package:
SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
SMV 3W 270K 5%
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series SMV
Package Tape & Reel (TR)
Features Anti-Sulfur, Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 270 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 5329 (13573 Metric), J-Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Base Product Number SMV3
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package SMD
Temperature Coefficient ±200ppm/°C