Home / 断路器 / T11-2-10.0A-01-10
T11-2-10.0A-01-10
Sensata-Airpax
Product No:
T11-2-10.0A-01-10
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series SNAPAK®
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Toggle
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number T11-2
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 10A