Home / 钽电容器 / TAP336J035SRW
TAP336J035SRW
KYOCERA AVX
Product No:
TAP336J035SRW
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 33UF 5% 35V RADIAL
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Type Conformal Coated
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±5%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm