Home / 钽电容器 / TAP336K010BRW
TAP336K010BRW
KYOCERA AVX
Product No:
TAP336K010BRW
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm