Home / 钽电容器 / TAP336K035CRW
TAP336K035CRW
KYOCERA AVX
Product No:
TAP336K035CRW
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V RADIAL
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Type Conformal Coated
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm