TL3AR033FTDG
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TL3AR033FTDG
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1W 2512
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series TL, CGS
Package Tape & Reel (TR)
Features Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 33 mOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number TL3AR
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±75ppm/°C