TLRP3A20CR082FTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TLRP3A20CR082FTE
Description:
RES 0.082 OHM 1% 2W 2512
Tolerance ±1%
Resistance 82 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±25ppm/°C