TLRP3A20DR015FTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TLRP3A20DR015FTE
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.015 OHM 1% 2W 2512
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series TLRP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 15 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C