Home / RF Shields / 14R-CBSA-2.25X4.75X0.13
14R-CBSA-2.25X4.75X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
14R-CBSA-2.25X4.75X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.25" X 4.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 10-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.130" (3.30mm)
Length - Overall 4.750" (120.65mm)