Home / RF Shields / 18R-CBSA-5.75X5.75X0.13
18R-CBSA-5.75X5.75X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
18R-CBSA-5.75X5.75X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 5.75" X 5.75" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 10-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 5.750" (146.05mm)
Height - Overall 0.130" (3.30mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)