Home / RF Shields / 18R-CBSF-1.0X3.0X0.13
18R-CBSF-1.0X3.0X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
18R-CBSF-1.0X3.0X0.13
Description:
RF SHIELD 1" X 3" THROUGH HOLE
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.130" (3.30mm)
Length - Overall 3.000" (76.20mm)