Home / RF Shields / 20S-CBSA-0.5X6.0X0.2
20S-CBSA-0.5X6.0X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20S-CBSA-0.5X6.0X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 6" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)