Home / RF Shields / 20S-CBSFNSV-1.75X3.0X0.35
20S-CBSFNSV-1.75X3.0X0.35
Leader Tech Inc.
Product No:
20S-CBSFNSV-1.75X3.0X0.35
Description:
RF SHIELD 1.75" X 3" SMD
Package Bulk
Ventilation Vent Holes in Pattern
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.350" (8.89mm)
Length - Overall 3.000" (76.20mm)