Home / RF Shields / 21L-CBSA-3.25X4.25X0.225
21L-CBSA-3.25X4.25X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
21L-CBSA-3.25X4.25X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 3.25" X 4.25" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 3.250" (82.55mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 4.250" (107.95mm)