Home / RF Shields / 21M-CBSA-2.0X4.75X0.225
21M-CBSA-2.0X4.75X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
21M-CBSA-2.0X4.75X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2" X 4.75" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.000" (50.80mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 4.750" (120.65mm)