Home / RF Shields / 21M-CBSA-2.25X5.5X0.225
21M-CBSA-2.25X5.5X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
21M-CBSA-2.25X5.5X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.25" X 5.5" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)