Home / RF Shields / 22-CBSA-0.75X5.75X0.2
22-CBSA-0.75X5.75X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
22-CBSA-0.75X5.75X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 5.75" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)