Home / RF Shields / 23-CBSA-2.5X4.0X0.25
23-CBSA-2.5X4.0X0.25
Leader Tech Inc.
Product No:
23-CBSA-2.5X4.0X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.5" X 4" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.500" (63.50mm)
Height - Overall 0.250" (6.35mm)
Length - Overall 4.000" (101.60mm)